Empty

Total: 0,00 €

Turku Design Now JOULUMYYÄISET 4.-6.12 & 12.-13.12

By Brian Keaney, 11/27/2015 - 17:38
Turku Design Now Joulumyyjäiset 2015

Turku Design Now! -ryhmä järjestää jo kahdeksatta kertaa Joulumyyjäiset Tonfisk Designin tiloissa.

Tänä vuonna myyjäisissä on mukana jo viime vuosilta tutuiksi tulleet yritykset Klo Design, KUI Design, Punainen Norsu, Kotona Design, sekä Tonfisk Design, mutta paikalla on myös paljon uusia, kiinnostavia yrityksiä muualta Suomesta!

Designin ystävillä on siis jälleen loistava mahdollisuus löytää laadukasta paikallista muotoilua, hyviä tarjouksia, sekä ihania jouluyllätyksiä pukinkonttiin KAHTENA peräikkäisenä viikonloppuna:

PE-SU 4. - 6.12.2015,
sekä LA-SU 12. - 13.12.2015.

Ovet avoinna joka päivä klo 10-17.

Joulumielellä myyjäisistä löytyy myös glögitarjoilua, sekä hauska arvonta. Tule siis viihtymään! Lisää tietoa https://www.facebook.com/events/109258246104289/

Mukana menossa tänä vuonna seuraavat yritykset:

Saana & Olli www.saanajaolli.com
Verso Design www.versodesign.fi
Magisso www.magisso.com
Kooky Gems www.kookygems.com
Essey www.essey.com
NouNou Design www.nounoudesign.fi/
Myssyfarmi www.myssyfarmi.fi
Lovi www.lovi.fi
RCM www.rcm-clothing.com
Sammakon Kirjakauppa www.sammakko.com
Mum's & Tähkä www.mums.fi
BeDesign www.bedesign.fi
PUF designtori www.pufstore.com
Woobs www.woobs.fi
&Bros www.andbros.fi
Muoto2 www.muoto2.fi
IKI Koru www.ikikoru.fi
Dekorando www.dekorando.fi
Rotary Club
Paavo Nurmi Maraton
Punainen Norsu www.punainennorsu.com
Tonfisk Design www.tonfisk-design.fi
Kotona Design www.kotonadesign.fi/shop
KUI Design www.kuidesign.fi
Klo Design www.klodesign.fi